آموزش

3 دروغ بزرگ درباره برند اسمگ!

3 دروغ بزرگ درباره برند اسمگ!

برند اسمگ یکی از لوکس‌ترین لوازم خانگی ایتالیایی است که در سال‌های اخیر در ایران طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. طراحی خاص و زیبای محصولات اسمگ باعث شده است حتی با وجود قیمت نسبتا بالای محصولات این برند ایتالیایی، همچنان انتخاب اول بسیاری از افراد شیک پسند برای خاص جلوه دادن هرچه بیشتر به آشپزخانه‌شان باشد.
متاسفانه با رایج شدن محصولات برند اسمگ، تعداد فروشنده‌هایی که برای سودجویی بیشتر از روش‌های نادرست برای جذب مشتری استفاده می‌کنند نیز بیشتر شده است.
اینجا در اسمگ فارسی و در این مقاله میخواهیم شما را با 3 ترفند فروشندگان جهت فروش کالای خود با قیمت بالاتر به مشتری آشنا کنیم.

1. اسمگ تقلبی!

جمله رایجی که از زبان بسیاری از فروشندگان می‌شنویم که تلاش می‌کنند تا سودجویی و قیمت بالای کالای خود را توجیه کنند. اما تا زمان نوشتن این مقاله، هیچ کالایی تحت عنوان اسمگ فیک یا تقلبی تولید نشده است.
درواقع امکان ندارد شما بتوانید محصول فیک برند اسمگ را پیدا کنید. منظور از عبارت “اسمگ فیک” یا “اسمگ تقلبی” کالایی مشابه به کالای اصلی و اورجینال، اما ساخته شده در شرکتی بجز شرکت اسمگ ایتالیا می‌باشد.
پس اگر این جمله را از زبان فروشنده محترم شنیدید، مطمئن باشید وی در حال آماده سازی شما برای توجیه قیمت بالای کالا و پر کردن جیب مبارک خودش است.

2. سایر اسمگ‌ها ساخت چین هستند، کالای ما برای تولید کشور ایتالیا است!

این جمله نیز همانند جمله قبلی است که فروشنده در حال آماده سازی شما برای فروش محصولش با قیمت بالاتر است. تمامی محصولات، اجازه دهید با تاکید زیاد عنوان کنم که تمامی محصولات برند اسمگ بجز آبمیوه گیری که ساخت کره جنوبی است را شرکت اسمگ در کشور ایتالیا طراحی و در کشور چین تولید می‌کند .
چین در دهه‌های اخیر به علت نیروی کار متخصص، ارزان و خط تولید سریع انتخاب جذابی برای تولید یا اسمبل محصولات کشورهای فوق پیشرفته می‌باشد. همانطور که همگی می‌دانیم سال‌های بسیاری است که تلفن‌های هوشمند برند اپل (آیفون) در کشور چین تولید می‌شود. پس اگر جایی شنیدید که فروشنده با عنوان کردن این جمله که محصولات ما تولید ایتالیا است پس باید گران‌تر باشد، مطمئن باشید با یک دروغ بزرگ طرف هستید.

3. پارت نامبر محصولات اسمگ ما برای اروپا است پس به همین دلیل محصولات ما از مجموعه های دیگه بهتر هستند!

بهانه خنده‌دار و سطحی دیگر که فروشندگان صرفا از بی‌اطلاعی مشتریان استفاده می‌کنند تا دوباره به هدف تکراری یعنی سودجویی بیشتر برسند. دلیل رد این ادعا بسیار ساده است. در واقع در طول تمامی این سال‌ها، برندی با قدمت و موفقیت برند اسمگ حاضر نبوده و نخواهد نیست تا برندی که بسیار برای آن زحمت کشیده است را با فروش اجناسی بی کیفیت و نامناسب خراب کند. چرا که این موضوع به مرور زمان به نام، برند و اعتبار این شرکت ضربه وارد کرده و باعث ایجاد بازار سیاهی به نفع فروشندگان خواهد شد.

تنها تفاوت پارت نامبرهای مختلف برند اسمگ، تفاوت در دو شاخه و سیستم برق کشوری است که پارت نامبر مذکور برای کشور مذکور عرضه می‌شود. این موضوع در بسیاری از برندهای لوازم خانگی سراسر دنیا رایج است که مطابق با سیستم برق هر کشور، محصول مورد نظر را تولید می‌کنند

به طور مثال پارت نامبر محصولات برند اسمگ برای کشور انگلستان با حروف UK شناخته میشود، این عبارت در آخر مدل دستگاه قابل مشاهده است. پارت نامبر محصولات اسمگ برای کشورهای اروپایی هم با حروف EU قابل تشخیص است.

برای درک بهتر این موضوع دو عکس پایین را مشاهده کنید:

1. اسپرسوساز قرمز ECF01RD اسمگ پارت نامبر انگلستان (UK)

تشخیص برند اسمگ اصلی
2. اسپرسوساز قرمز ECF01RD اسمگ پارت نامبر اروپا (EU)

خرید اسمگ اصلی
دستگاه‌های موجود در این دو عکس هیچ تفاوتی در کیفیت و کارایی ندارند، و این تفاوت در پارت نامبر همانطور که در بالا به آن اشاره کردیم صرفا به سیستم دو شاخه مربوط است.

 

مشاهده کلیپ در آپارات

نظر شما درباره 3 دروغ بزرگ درباره برند اسمگ چیست؟ در صورتی که علاقه‌مند بودید از تجربه خودتان در زمینه خرید از محصولات اسمگ در بخش نظرات بنویسید و بگویید که آیا تاکنون هنگام خرید محصولات اسمگ، جملات مشابه را شنیده‌اید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *